YouTube Video İndirme Nasıl Yapılır?

YouTube video indirme ekipmanları nedir, YouTube video nasıl indirilir sorularının cevapları.

YouTube video nasıl indirilir

Youtube’dan izlediğimiz videoları indirmenin birden fazla yolu vardır. Bu yollar arasında işinize en çok yaracak olanları ve pratik olanlarını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Pratik ve kullanışlı programlar ve siteler olan Download Manager, Download Helper ve bazı web siteleri işinizi görecektir.

Bunun dışında kullanabileceğiniz birçok program vardır ama bunları kullanırken dikkatli olmak lazım çünkü birçok program içerisinde zararlı ve gereksiz yazılım bulundurabilir. Ancak içerisinde reklam bulundurmaları sizi gereksizce yorabilir. Ayrıca aşağıda yazacağım birkaç site de video indirmenize yardımcı olacaktır.

Yazımıza devam etmeden önce YouTube video indirmek yerine MP3 indirmek isterseniz; YouTube MP3 Dönüştürücü makalemizi inceleyebilirsiniz.

İçerik

YouTube Video İndirme Araçları

YouTube video indirmek isteyen kullanıcılar aşağıda yer alan program veya internet adreslerine göz atabilirler.

  • Download Helper
  • Download Manager (IDM)
  • Programsız ve eklentisiz indirme yöntemi
  • Bazı siteler

Internet Download Manager (IDM)

İnternette sıkça kullanılan ve adını belki duymuş olduğunuz bu program sürekli bir şeyler indiriyorsanız kullanmanız gereken programlardan biridir. Bu program işinizi kolaylaştıracak birçok özellik bulundurmaktadır.

Youtube video indir

Bunlardan bazıları videoyu indirirken duraklatma, hız sınırlama, indirme kuyruğu oluşturma gibi özelliklerdir. Bu sayede video indirmek çok kolaylaşıyor. Bu programın web sitelerinden ortam dosyası yakalaması onu sıkça kullanılan ve tercih edilen bir program yapıyor. Birçok işlevsel özellik barındıran bu program ücretli ama lisanssız bir şekilde kullanmak da sizin elinizde tabi.

Download Helper

Bu program firefox kullananlar için video indirmeyi kolaylaştıran bir program. Hatta bu program yakaladığı ortam dosyalarını indirmenin yanında istediğiniz forma dönüştürme olanağı sağlıyor. Ayrıca bu programın desteklediği medya sitesinin fazla olması tercih edilme nedenlerinden biridir. Programı kurduktan sonra Firefox’un sağ üst köşesinde programın simgesini görebilirsiniz. Eğer program bir ortam dosyası yakalarsa program simgesinin içerdiği renkli toplar hareket ediyor ve sizin fark etmenizi sağlıyor.

Programsız-Eklentisiz Yöntem

Program veya eklenti indirmek istemezseniz pratik ve kullanışlı olan diğer bir yöntem ise indirmeyi seçtiğiniz youtube videosunun linkinin ‘www. ….’sından sonraki kısıma ss ekleyip enter a basarsanız indirme sayfası açılacak ve istediğiniz formatta videoyu dönüştüreceksiniz.

Video İndirebileceğiniz Bazı Siteler

YouTube dışında da birçok web sitesinden sorunsuzca video indirebileceğiniz bazı web sitelerini aşağıda sizinle paylaşacağım. İndirmeyi seçtiğiniz videonun sayfasının URL’sini siteye yapıştırmanız indirmeniz için yeterli olacaktır.

YouTube Go ile video indirme

YouTube Go bizlere YouTube dan ücretsiz video indirme özelliği sunan yeni bir platformdur. Bu platform sayesinde YouTube’daki istediğiniz videoyu istediğiniz video kalitesinde indirebileceksiniz.

YouTube video indirme hakkında sizin bildiğiniz kaynaklar var ise bizlere iletmeyi unutmayın.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here