Yazılım Dili Nasıl Öğrenilir?

Yazılım dili nasıl öğrenilir? En popüler yazılım dilleri neler? hangi yazılım dilini öğrenmeliyim? gibi soruların yanıt bulduğu yer.

hangi yazılım dilini öğrenmeliyim

Zamanının büyük bir bölümünü bilgisayarda geçirmiş ve bilişim teknoloji alanlarında oldukça ilgili olanlar genellikle programlamayı ve program yazmayı öğrenmek istiyor. Herhangi bir platforma nasıl yazılım geliştirebilirsiniz? Çok klasik bir cümle olsa da gelecek zamanlar da lider meslek olacak olan ve şuan da liderliği tartışılmaz olan yazılım, teknoloji devrinin en üstünde duran bir gereksinimdir. Eğer yazılıma yöneldiyseniz ve ilginiz alakanız varsa bu olayı kesinlikle kaçırmadan yazılım dili öğrenmelisiniz ve kesinlikle yazılım dili hakkında motivasyon verici aktiviteler yaparak kendinizi motive edebilirsiniz. Dünya’da en çok kazandıran meslekler arasına giren Yazılım, şuanda ulaşılabilir ve herkesin öğrenebileceği kaçınılmaz bir nimettir. Peki Yazılım dili nasıl öğrenilir? Yazılım Mühendisliği’mi yoksa Bilgisayar Mühendisliği’mi? Kolay programlama dilleri neler? Programlamaya başlarken nelere dikkat etmeliyiz?

Yazılım Dili Nasıl Öğrenilir?

Yazılım dili öğrenmeden önce ilk başta kendinize hangi platformda yazılım geliştireceğimize karar vermeniz gerekmektedir. Vereceğiniz bu karar öyle bir karar olmalı ki sonrasında pişman olmamanız gerekmektedir. Karar vermeden önce çevrenizde yazılım ile uğraşan kişilere danışıp tartışarak fikir almanız çok önemlidir. Hangi platformda çalışacağınızı öğrendikten sonra o platformda hangi dilleri kullanmak istiyorsunuz ve hangi dile yoğunlaşmak istiyorsunuz ona karar vermeniz gerekmektedir. Neredeyse her yazılım dilinin internette Türkçe kaynağı vardır. Bu kaynaklardan birine göz atarak yazılım geliştirmeye ve pratik yapmaya başlayabilirsiniz.

yazılım dili nasıl öğrenilir

Bilgisayar Mühendisliği’mi yoksa Yazılım Mühendisliği’mi?

Yazılım ve Bilgisayar mühendisliği arasında kalan binlerce gencin akıllarında kalan o soru işaretini çok kısa bir yazı ile cevaplamak istiyorum. Eğer Bilgisayar Mühendisliği alanına giderseniz bilgisayar iç donanım elektrik ve elektronik dersleri de alırsınız. Yazılım mühendisliğine giderseniz sadece Yazılım hakkında dersler alacaksınızdır.

Popüler Kolay Programlama Dilleri

Günümüzde oldukça fazla popüler ve yeni çıkan yazılım dilleri ile birlikte Türkiye’de ve buranın şartları altında gelişimde olan bazı yazılım dilleri mevcut. Bir yazılım dilinin popüler olması onun modernliğinden kaynaklanmaktadır. En iyi yazılım dilleri dersek biraz haksızlık yapmış oluruz. Türkiye’de rahat bir iş bulmak istiyorsanız şuanda tek çıkar yolunuz C# öğrenmektir. Artık Türkiye’de bir sanayi dili haline gelen C# bizler için basit ve kullanışlı bir seçenek olacaktır. Çünkü C# ile mobil masaüstü ve web yazılımları geliştirebilirsiniz.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here