Samsung’a FaceID Gelecek mi?

Samsung Biyometrik Kamera ve FaceID teknolojileri ne zaman gelecek? hangi cihazlara gelecek?

samsung faceid özelliği gelecek mi

Piyasaya ilk olarak iPhone X tarafından öne sürülen ve oldukça ilgi çekici yazılımı ile güvenlik sistemi, kilit açma gibi işlevleri gören FaceID teknolojisi Samsung’a geliyor mu? FaceID’nin rakiplerinde başarılı olduğunu gören Samsung gecikmeden hemen Samsung FaceID patentini aldı. Kolları rakiplerinden daha iyi olmak için sıvayan Samsung hangi telefonlara FaceID teknolojisi gelecek?

Samsung FaceID Teknolojisi

Uzun süreli yaptığı görüşmelere ve geliştirmelere dayanarak çeşitli söylentilerinde doğrulandığı FaceID teknolojisi artık direk olarak onaylanarak patentinin alındığı noktada gün yüzüne çıktı. Amerika Birleşik Devletleri Patent Ofisi‘ne yapılan başvuruda Samsung, kendi geliştiricileri tarafından uzun soluklu bir çalışma ile ürettiği biyometrik kamera teknolojisinin de kullandığı cihazlarında patentini almayı başardı. Yaptığı açıklamalarda ve yapılan haberlerde gerçekliği onaylanan bu sisteme FaceID özelliği getirileceği duyuruldu. Samsung kullanıcıların şuan zaten cihazlarda mevcut olan yüz tanıma sistemini pek önemsemedikleri için Samsung buna bir çözüm bulmak zorunda. Pek ilgi görmeyen yüz tanıma sistemini daha ileri boyutlara taşımak isteyen Samsung artık kendi teknolojisini geliştirmenin peşinde.

samsung biyometrik kamera

Samsung 3 Boyutlu Yüz Tanıma Sistemi

Apple‘ın iPhone X gibi cihazlarında barındırdığı 3 boyutlu yüz tanıma teknolojisini Samsung’un getireceğini söyledik. Samsung FaceID özelliği dışında getireceği 3 boyutlu yüz tanıma sistemi bir başka sisteme daha ev sahipliği yapıyor olacak. Yapılan açıklamalara göre biyometrik kamera patentini alan Samsung, biyometrik kamera sayesinde iris taraması yaparak 3 boyutlu yüz tanıma sistemini çok daha gelişmiş hale getireceğini iddia ediyor.

Samsung FaceID Hangi Cihazlara Gelecek?

samsung faceid ne zaman gelecek

Samsung üreteceği bu teknolojinin kendi ürettiği cihazlar olan laptop, tablet gibi cihazlarına getireceğiz dilden dile konuşulmaktadır. Biyometrik kamera teknolojisinin aldığı patent sayesinde Samsung, 2019 yılında yeni çıkartacağı amiral serilerine kendi ürettiği Biyometrik kamera sistemlerini eklemeyi ve aynı zamanda kendisinin en büyük rakiplerinden biri olan Apple’a daha güçlü bir rakip olacağı düşünülüyor.

Şuanda çalışmalar yürütülürken yeni teknolojinin ismi ne olacağı tartışılır durumda ve henüz ortada kesinleşmiş bir isim söz konusu değil. İleriki zamanlarda bizlere sosyal medya üzerinden veya basına yansıyan durumlar FaceID ve Biyometrik Kamera teknolojileri hakkında bilgilendirme sağlayacaktır.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here