Netflix’i En Çok İzleyen 10 Ülke!

Netflix'te en çok izlenen 10 ülke ve en çok izlenen dizi ve filmler. Netflix Türkiye'de en çok hangi dizi izleniyor tüm bunların cevapları yazımızda.

netflix

Netflix bilindiği üzere eğlenceli bir izleme platformu. Sinema severler olarak buluşulan bu noktada binlerce izleyebileceğiniz aksiyon, komedi, bilim kurgu ve diğer sayamadığımız onlarca türü içerisinde barındırıyor. Netflix deyince akla ilk gelen filmlerden ziyade bu hangi ülkede hangi sinema yapıtı ne kadar izleniyor. Sinema yapıtlarından kastımız sadece film değil aynı zamanda dizi ve programları da kapsamaktadır. Son dönemlerde popüler olmanın zirvesine ulaşan Netflix izlenme oranları ile zaten kendisini belli ediyor.

Netflix’de artık sadece farklı yapımcıların yaptığı sinemaları görmek yeterli değil ve bunun için birkaç senedir kendi yapıtlarını da yapıyorlar. Yaptığı yapıtları beğenmeyenler veya beğenenler bir yana, Netflix’in çıkardığı her film sürekli gündeme oturuyor veya kendini konuşturuyor. Netlfix de önde gelen isimlerin yer aldığını ve Türkiye’ye açılacağını hepimiz biliyoruz. Çıkardığı diziler ile kendi döneminin en çok konuşulan girişimleri arasında yer alan Netflix ücretli ve ücretsiz deneme abonelikleri ile kullanıcıları büyülüyor. Hem masaüstü hemde mobil ortamlarda uygulaması bulunan Netflix gerçekten üyelik satın aldırtmaya yönelik hareketler yapıyor.

netflix platformu

Yaptığı yapıtlar sayesinde ön plana çıkan Netflix kuruluşu, her seferinde yaptığı yapıt ile gündeme gelmesini başarılı olmasından dolayı mı kaynak göstermeliyiz yoksa reklamları iyi yapmasından dolayı mı? Ne hal ki artık günde karşımıza bir sürü reklam çıkmakta ve ben bir yazar olarak gördüğüm kadarıyla günde en az 4 5 Netflix reklamı ile karşılaşıyorum. Netflix reklamı ile karşılaşmamın sebebi sinema ile ilgilenmemden dolayıda olabilir. Ama sonuçta sinema ile ilgilenen herkes bu reklamları görüyor.

Bu yazımızda sizlere Netflix’in her ülkede izlenme oranlarını vereceğiz ve sizlere hangi ülkede hangi sinema daha çok izlenmiş veya şuanda gündemde bunlardan bahsedeceğiz. Son 2 3 sene içerisinde oldukça fazla popülariteye ulaşan Netflix ülkemizde de iyi bir yere adım attı diyebiliriz. İyi oyuncular çıkartıp Türkiye ile ilgilenmeye başladı. Dünya genelinde 130milyon aboneye sahip olan Netflix’i En Çok İzleyen 10 Ülke:

10) Birleşik Krallık

birlesik krallik

Nufüs Toplamı: 65 milyon
Önde Gelen Yerli Yapımları: Black Mirror, Thee End of the F***ing World

9) Almanya

almanya

Nufüs Toplamı: 82 milyon
Önde Gelen Yerli Yapımları: Dark, Babylon Berlin

8) Finlandiya

finlandiya

Nufüs Toplamı: 5 milyon
Önde Gelen Yerli Yapımları: Bordertown

7) Avusturalya

avusturya

Nufüs Toplamı: 24 milyon
Önde Gelen Yerli Yapımları: Glitch, The Letdown

6) Hollanda

hollanda

Nufüs Toplamı: 24 milyon
Önde Gelen Yerli Yapımları: Glitch, The Letdown

5) İsveç

isveç

Nufüs Toplamı: 9 milyon
Önde Gelen Yerli Yapımları: Bonus Family

4) Danimarka

danimarka

Nufüs Toplamı: 5 milyon
Önde Gelen Yerli Yapımları: Rita

3) Kanada

kanada

Nufüs Toplamı: 36 milyon
Önde Gelen Yerli Yapımları: Alias Grace, Anne with an E, Travelers

2) Norveç

norveç

Nufüs Toplamı: 5 milyon
Önde Gelen Yerli Yapımları: Lilyhammer, Borderliner, Nobel

1) Amerika Birleşik Devletleri

amerika

Nufüs Toplamı: 325 milyon
Önde Gelen Yerli Yapımları: Stranger Things, House of Cards, Orange Is the New Black

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here