Nasıl Girişimci Olunur?

Girişimcilik nedir? Girişimci nasıl olunur? Girişimci adayında olması gereken özellikler neler? Girişimci olabilirmiyim? tüm bunların cevapları.

girişimcilik nedir

Girişimcilik ve girişimci olmak günümüzde Üniversitelerin bölümlerine kadar yansıyan ve ithalat ve ihracat için ülkemiz adına çok önemli bir meslek gruplarından sadece biridir. Girişimcilik denilince akla sanıldığından aksine riske girmek veya maddi durumu iyileştirmek gelmemelidir. Girişimcilik denilince akla fikir ve sanat eseri gelmelidir. Sanat eseri demem-izdeki kastımızın bir mecazi anlam olduğunu umarım anlamışsınızdır. Bir girişim başlatmak isteyen birisi sanıldığının aksine sadece fiziksel gözde görülür bir proje yapmamaktadır. Girişimcilik yazılımda, biyolojide, fende ve sosyalde de işlem yapar. Peki ya bir girişimci adayı olmak için ne yapmamız gerektiğini biliyor musunuz? Bugün sizlere girişimci nasıl olunur? Girişimcilik nedir? Girişimci ne yapar? Gibi soruları yanıtlayacağız.

Girişimici Nedir?

nasıl girişimci olunur

Girişimci, herhangi bir ihtiyaçtan dolayı ortaya doğan bir isteği çabalayarak ve pes etmeden odaklanarak o işi en iyi şekilde ihtiyacı giderecek bir biçimde ortaya koymaktır. Herkes girişimci olabilir ve girişimcilik sadece fikir ile olmaz, deneyim ve aynı zamanda sabır ile olan bir olaydır. Bir işe giriştiğiniz zaman o olayın yarısında veya çeyreğinde bıkıyorsanız ve en önemlisi pes ediyorsanız sizden girişimci olmayacağının farkına varmalısınız. Eğer bu olayların üstesinden gelmeyi başarmayı biliyorsanız siz bugün değil belki, belki yarında değil ama bir gün başaracağınız çok önemli bir girişim olacaktır. Sizi kapının önüne bekleyen bir başarı hikayesi ve o kilitli kapıyı açmanız gereken bir zaman dilimi vardır işte asıl sorun o kapıyı nasıl açacaksınız?

Girişimci Nasıl Olunur?

Girişimci olmak için öncelikle bir girişimcide olması gereken özellikleri barındırmanız gerekmektedir. Bu özelliklerin her insanda olması gerekmektedir.

Eğer bir girişimci olmak istiyorsanız kesinlikle istikrarlı olmanız gerekmektedir. Yapacağınız bir işin en iyisini yapmanız ve yaparken sabretmeniz gerekmektedir. Araştırmalar yapmalı sürekli yeni bilgi öğrenmelisiniz. Bunları yaparken de bıkmamanız gerekmektedir. En iyi girişimci adayı olmak istiyorsanız ortaya bir proje itelemeniz gerekmektedir. Kararlı, çalışkan ve hedefine ulaşmak için her şeyi yapan birisi olmanız gerekmektedir. Lider vasıflı birisi olmanıza gerek yok sadece bir işe tutkunuz olması gerekmektedir. Saygılı olmanız gerekmektedir.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here