iOS 12 Beta 3 Özellikleri ve Detayları

iOS 12 ile 3. beta yeni özellikleri karşımıza çıkıyor. Yepyeni memoji, siri ve çocuk kilidi özellikleri ile artık yepyeni işletim sistemi bizleri bekliyor. Diğer tüm özellikler için makalemizi okumaya başlayın.

ios12beta

Apple bu yaz getirdiği bir çok yenilik arasında iOS 12 ve beta sürümleri yaza damgasını vurdu. Makalemizde sizlere Yeni çıkan iOS 12’nin üçüncü betası özelliklerini ve diğer tüm detaylarını açıklayacağız.

Daha önce bildiğiniz üzere iOS 12 hakkında tam rehber olarak sizlere yeni çıkacak özellikleri tanıtmıştık, eğer iOS 12 ile birlikte gelecek yeni özelliklerden halen daha haberdar değilseniz; iOS 12 Özellikleri – Tam Rehber! yazımızı incelemeyi unutmayın.

iOS yaklaşık 1 ay önce Dünya Geliştiriciler Konferansı‘nda tanıttığı iOS 12 3. betası önemli sertifikaları bünyesinde barındırıyor. İsterseniz gelin görsellere biraz göz atalım;

iphone-12-gorsel-1

3. Beta iOS 12 Ayrıntıları Nelerdir?

iOS kurulu cihazların üzerindeki yazılımlar ve yazılımların sürümleri bizler için önem arz etmektedir. Yeni çıkan iOS 12 3. Beta’yı denemek için sertifikayı yükleyip işlem yapmanız halinde yeni betaya kavuşmuş olacaksınız. iPad ve iPhone kullanıcıların işletim sistemlerine önemli ve büyük ölçüde katkıda bulunan yeni beta sürümü Apple cihazlarına sahip kullanıcıların yüzünü güldürecek.

Yeni beta sürümü ile daha hızlı ve pratik olan işletim sistemi bünyesinde yeni Haritalar uygulaması barındırmaktadır. Şu anda test amaçlı San Fransisco’da yer alsa da ileride her yere dağılacağı söz konusu.

iphone-12-gorsel-2

iOS 12 Üçüncü Beta’da Neler Yeni?

Bir diğer özellik ise yeni sürümlerde karşılaştığımız Memoji özelliğine yeni kişiselleştirilmiş özellikler geldiği görülüyor. Diğer yandan Siri her geçen gün daha çok akıllanıyor.

Daha önce kullanıcılara kolaylık olması yönünden piyasaya sürülen uygulamalardan örnek olarak; yeni kısayol tuşları beta 3 ‘te bizi beklemektedir. Yeni özellikler ile artık Apple kullanıcıları cihaz başında ne kadar süre harcadıkları algılanıp bilinebilecek. Bu özellik yeni gelmiş gibi gözükse de belki de eskiden beri vardır?

Konumuza dönecek olursak en yeni özelliklerden biri ise yeni çocuk denetimi sağlayan yararlı bir uygulama. Screen Time adlı uygulama size çocuklarınızı bir ebeveyn olarak yönetmenizi ve denetlemenizi sağlamaktadır.

iphone-12-gorsel-3

iPhone X için Kişiselleştirilmiş Memoji

Üçüncü beta ile gelen yeni kişiselleştirilmiş Memoji sistemi artık kullanımını daha eğlenceli ve pratik hale getiriyor. iPhone X ile karşımıza çıkan Memoji tüm dünyada gündem olup diğer telefon markalarına yansımıştır.

Geleceğe yönelik büyük bir adım olarak öngörülen bu sistem gün geçtikçe gelişiyor ve kişisel verilerimize biraz daha yakınlaşmaktadır.

İleride bu uygulamalar bizim aleyhimize kullanılmasına izin verilir mi? Ya da şu an bizim aleyhimize mi işliyor? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here