İnsan Vücudundaki Açıklanamayan Şeyler

İnsan vücudundaki açıklanamayan ilginç şeyler, Bilimsel olarak açıklanamayan bazı ilginç bilgiler verdik. İnsan vücudu hakkında bilgi sahibi olun!

İnsanlık ve diğer tüm canlılar yaratılış gereği ömrü boyunca yaşatılan düşüncesi içerisine girer. İnsanların vücut yapıları diğer canlılardan farklı. İnsanlara en yakın canlı türü bir hayvan olan maymun ırkıdır. Maymun ırkının benzerliği doğrultusunda çoğu kişi maymunlardan geldiğimizi iddia eder. İddia edilen bu durum ne yazık ki bilimsel olarak henüz kanıtlanmamış. Bilimsel olarak kanıtlanmış en ilginç insan olayı ise televizyonlarda veya sinema salonlarında izlemiş olduğumuz hobbit karakteridir. Hobbit karakterini televizyonlardan veya sinemalardan gördüğümüz kadarıyla boyu küçük ama boyuna oranla ayakları ondan kat kat daha büyüktür. Böylelikle çirkin olarak adlandırılan hobbitler uzaklarda keşfedilen çok ıssız bir adada yaşadığı ve yıllar önce soylarının tükendiği kanıtlanmıştır. Soylarının tükenmesini sağlayan şeyin henüz ne olduğunu bilemesek te meteor veya yanardağ patlaması ihtimallerden sadece birkaçı. Bu yazımızda sizlere İnsan vücudundaki bilemediğimiz ve henüz ispatlanmamış açıklanmaya ihtiyacı olan şeyleri derledik. İşte İnsan vücuduna dair bilimin açıklayamadığı şeyler;

Uykuya dalarken düşme hissi

uyku

Çoğu insanın uykuya dalma esnasında düşme hissine kapılır ve aniden korkarak uyanır. Tam uykuya dalarken olunan bu “Hypnic Jerk” adı da verilen olayı neredeyse her insan yaşar.

Güneşe Çıkınca Hapşırma Olayı

güneste hapsurma

Güneşe çıktığımız zaman olan biten ne oluyor bilim henüz açıklamadığı bu olayda insanlar güneşe çıktıkları zaman sebepsiz yere hapşırma olayı ile karşı karşıya geliyorlar. Sebebi henüz bilinmiyor ve bilimsel olarak kanıtlanamamış.

Plasebo Etkisi

plasebo etkisi

Bu etkiyi çoğu insanda görülmese de herkesin bildiği bir etki. Bu etki sayesinde insanlar hap niyetine içtikleri şeyleri kendilerini iyileştirdiklerini görmüştür. Buna atalarımızdan gelen bir açıklama bile vardır; ne umarsan onu alırsın.

Esneyen Birini Görüp Esnemek

esneme olayı

Neden olunduğu bilinmez ama esneyen bir canlıyı görünce esnememiz gelir. Bu yazıyı yazarken bile bir yazar esniyorsa var bunda da bir hayır..

Rüya Görmek

ruya gormek

Her insan rüya görür. Rüya görmemiz çok normal bir şey gibi karşılansa da gizemini hala saklamaktadır.

Yüz Kızarması

yuz kızarması

Utandığımız zaman zor duruma düşeriz ve o zaman yüzümü kızarır. Bu da açıklanamayan bir sebep.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here