İhtiyaç Kredisini Kimler Alabilir? 2018-2019

Bu makalemizde sizlere ihtiyaç kredisinin kimlerin alabileceğinden bahsettik. İhtiyaç kredisini kimler alabilir? ev hanımları alabilir mi? işsizler alabilir mi?

İhtiyaç kredisi nasıl alınır

Sağdan soldan gelen ihtiyaçlar doğrultusunda ihtiyacı olduğu nakit parayı nasıl bulacağını bilmeyen kullanıcılar yani tüketicileri için kredi nasıl alınır ihtiyaç kredisi almak için neler gerekir bu yazımızda sizlere bunlardan bahsedeceğiz. Gelin şimdi sizlere ihtiyaç kredisi nasıl alınır bundan bahsedelim.

Nakit İhtiyacına İhtiyacı Olan Biri Nasıl İhtiyaç Kredisi Alır?

Son zamanlarda Ülkemizde’de artan ihtiyaç kredisi çekemeyen vatandaş sayısı sorunu bankaları iyice tedirgin etmeye başladı. Ekonomik krizin eşiğinde olduğumuzun söylentileri ortalıkta dolaşırken ülkemizde ihtiyaç kredisi çekmeyen vatandaşımızın olmadığını destek yanlış söylemiş olmayız sanırım. Bizim bu kadar ihtiyaç kredisi çekmemiz bize neler yaşatacak ülkede ekonomik kriz olacak mı? umarız ki olmaz ama ileride göreceğiz.

 ihtiyac_kredisi_nasıl_alınır

İhtiyaç Kredisi’ni Nasıl Alırım?

Kredi çekmeden önce ilk ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekmektedir. Belirlediğiniz ihtiyaçlar doğrultusunda kendinize bir bütçe belirleyip sonrasında o bütçeye uygun yapacağınız satın alma yani alışverişlerinizin kesinleşmesi lazım. Daha sonra ihtiyaç kredisi çekerken vadelere dikkat edip her ay ödeyeceğiniz miktarı maaşınıza göre şekillendirmeniz gerekiyor. Bir ihtiyaç kredisini ömür boyu ödememek en doğrusu olacaktır.

İhtiyaç Kredisi Kimlere Verilir? Ben Alabilir miyim?

Daha önce ihtiyaç kredisini almayan bir müşteri için bu konuyu gelin sizlerle birlikte konuşalım. 18 yaşını doldurmuş ve 18 yaşından büyük kişilerin gerekli bankaya başvurarak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmuş olur. Sonrasında ekiplerin incelemesi altına alınırlar. Tabi alacağınız ihtiyaç kredisi incelenirken sizlerin maaşınıza yani maaş bordronuza bakarlar. Maaşınıza göre şekillenen ihtiyaç krediniz sizin için en iyi olanı seçmektedir.

ihtiyac-kredisi

Peki Çalışmayan Biri İhtiyaç Kredisi Çekebilir mi?

Ev Hanımı İhtiyaç Kredisi Çekebilir mi?

Sorularını yönelten kişilere şunları söylemeliyiz ki eğer herhangi bir sigorta yatmadığı sürece başvurularınız olumsuz olarak değerlendirmeye alınacaktır. Ama bazı durumlarda ailenizin veya ailenizden birisinin kullanmış olduğu Ek kredi kartı var ise KKB kaydınız oluşmuş demektir.

Ek kredi kartı sahiplerini düşünecek olursak, ana kartın sahibi; ek kredi kartının borçlarını ödediğini varsayıyoruz. Bunun doğrultusunda KBB puanı yüksek olacaktır. Yüksek olduğu için bankalar arası ihtiyaç kredisi başvurusunda kredi notu en önemli faaliyet detayıdır bu yüzden bu sizi bir adım ileri taşımaktadır.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here