En Çok Bozulan Telefon Modelleri Açıklandı!

telefon bozulma oranlari

Tüm telefon üreticileri ve teknoloji analistlerinin verdiği raporlara göre şuana kadar araştırılmış ve ispatlanmış en çok bozulan telefon modelleri açıklandı. Araştırmaya göre şuana kadarki en çok bozulan telefon modelleri, Samsung en çok bozulan telefon modeli, iPhone en çok bozulan telefon modeli ve diğer telefon üreticilerinin sunduğu cihazların en çok bozulan versiyonları ortaya çıktı.

Ürettiği telefon sayısı ile zirveye çıkan Samsung en çok bozulan telefonlar arasında yerini büyük bir oranla almayı başardı. Tüm dünyanın en gelişmiş telefonlarını almak her insanın istediği gibi bizimde istiyor. Ancak ortada bir unsur var; bozulmasını sağlayarak yenisini aldırtan telefon üreticileri bu arada bizim sağlığımız ile oynuyor mu? Onlar sırf daha çok para kazanacak diye biz sağlığımızdan mı oluyoruz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmekten çekinmeyin. Çoğunlukla 2 yıl garantili aldığım cihazlarda bozulma meydana geldiği zaman eğer kullanıcı hatası değilse üreten firmanın bayisinde tamir olabilmektedir.

en cok bozulan telefonlar

Son yıllarda telefonların sigortası dahi yapılabilmektedir. Hatta daha iyi bir örnek vermek gerekirse son yıllarda artık organların sigortası yapılmaktadır. Bunun birçok örneğine rastlayabiliyoruz. Sigortası yaptırılan cihazların neden arıza yaptıkları, çevresi ve çevre koşullarına bakılıyor. Daha sonra hata tam olarak neyden kaynaklandığını bulup ona göre işlem onarım süreci gerçekleşiyor. Eğer bir kullanıcı hatası değilse maalesef ki onarım iptal ediliyor.

Cihazların bozulmaması için bir dizi teste tabi tutuluyorlar. Bu testlerde daha uzun ömürlü olması gerektiğini söyleseler de bozulmasının gerektiğini de unutmuyorlar.  Bütün bunlara rağmen cihazların ve sahiplerinin hangi konumda ne sıklıkla sıkıntı yaşadığını hiç düşündünüz mü? işte liste;en cok bozulan telefonlar

Birçok telefon modellerinin olmasıyla birlikte bozulan telefon listesinde de haliyle yerini alan Samsung en çok bozulan telefon üreticisi seçildi. %34 ile liderlikte olan Samsung‘un hemen arkasında %13 ile Xiaomi geliyor.

Günümüzde artık telefon bozulma oranlarının neredeyse insan sağlığının önemsenmeyeceği kadar arttı. Bunu sebebini üreticilere vermek tüketicilerin en büyük hakkı. Bir telefonda artık sar değerine değil de telefonun bozulup bozulmayacağına bakan insanlar bir yandan sağlığını korumuş diğer yandan sağlığını koruduğunu düşünmektedir. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilinmez ama her ikisine de dikkat etmek lazım.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here