Dünyanın En Zeki Hayvanları

Dünyanın En Zeki Hayvanları, bilim insanları tarafından kanıtlanmış en iyi zeki hayvanlar listesi en akıllı hayvanları listeledik.

en zeki hayvanlar

Zeki hayvan deyince akla ilk gelen kedi veya köpeğin aksine aşırı zeki olmasıyla az bilinen bazı hayvanlar vardır. Bu hayvanlar eğitimleri çok kolay ve oldukça zararsızdır. Zeki hayvan denilince akla ilk gelen türlerden birisi Yunus balıklarıdır. Yunus balıkları yaptığı hareketler, çıkardığı ses ve yaptığı diğer işler bizi etkileyebiliyor. Videolarda çok sık karşılaştığımız en zeki hayvan olarak bildiğimiz Yunus balıkları dışında hangi hayvanlar zeki? Dünyanın en zeki hayvanları neler? bu yazımızda bahsedeceğiz.

Yaratılış gereği bazı canlılar düşünme kapasitesi olmasa da bazı canlıların düşünme kapasitesi vardır. Düşünme kapasitesi verilmiş olan canlılar dinimize göre diğer dünyada yargılanacak ve ödüllendirilecektir. Kullanıcılar tarafından listelenmiş en zeki hayvanlar listemize geçmeden hayvan hakları gereğince bir çok hayvanı katleden insanları kınadığımızı bilmenizi isteriz. Hayvanlar karşı konulmadığı ve alanına girilmediği sürece tamamen zararsız varlıklardır. Bu varlıkların zararı bize, bizim de zararımız onlara olmamalıdır. Ancak bazı kişiler sırf parası nedeniyle hayvanların gerek derisini, gerek bedeninin, gerekse iskeletinden yapılan kemik parçalarıyla süslenmiş bir ürünü satmaktadır. Bunu yapmanın önüne geçmek için yeterli seviyede değilim demenize gerek yok yapmanız gereken onlara destek vermeyip başınızı dik tutarak deri hiçbir şey almamanız. Sizlere tavuk almayın veya et almayın diye bir şey demiyoruz. Demek istediğimiz zevk adına öldürülen hayvanların soylarının tükenmesine izin vermemeniz. İzin verirseniz o da sizin seviyenizi belli eder.

İşte zeka testinden geçerek diğer hayvanları saf dışı bırakmış bazı zeki hayvanlar;

İçerik

Aptal Olarak Anılan Tavuklar

tavuk

Bilim insanları tarafından kanıtlanmış duyguları tanıyabilen ve aynı zamanda ortamları ayırt edebilen tavuklar sanıldığının aksine asla aptal değildir. Kendi aralarında sosyal bir bağ dahi oluştura bilmektedirler.

Dil Konusunda Aptal Olarak Bilinen Çayır Köpekleri

sincap

İşaret dillerini en iyi konuşabilen hayvanlar olarak bilim adamlarınca nitelendirilmiş sincap türü canlılar işaret dili konusunda oldukça ince ve titizdir.

En Karmaşık İşlerin İçinden Çıkan Hayvan

arı

Arılar o kadar kalabalık işler arasından hiç idealini bozmadan işini yapabilen bir böcek türüdür. Arılar hakkında birçok belgesel arıların her şeyinin insanlara yarar sağladığını söylemiştir.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here