Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 5 İlginç Bilgi

Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 5 İlginç Bilgi ispatlanmış ve ortamlarda hava atmanızı sağlayacak ilginç bilgiler

ilginç bilgiler kleopatra

Hayatımızda birçok ilginç olaylar etrafımıza pozitif enerji yaymamız için bir motivasyon kaynağı olarak nitelendirilebilir. Bilimsel yollar ile kanıtlanmış inanılması gerçekten zor olan bazı olaylar bizlere hem bilgi kaynağı hemde ortamlarda konusunu açmak için havalı konular olacaktır. Bilimsel yollardan bakmadığımız sürece pek inandırıcı gelmeyen bu tip bilgiler arkadaşlarınıza pek inandırıcı gelmese de doğrusunu öğrendikleri zaman hem şaşıracaklar hemde ortamda havalı olmanızı sağlayacak. Dünyanın en ilginç 5 bilgisini aşağıda sıraladık.

Aklımızın almayacağı ve okuyup tam olarak anlayamadığımız bazı tür olaylar bilimselliğe kaçmaktadır. Herhangi bir alanda bilimsel yol ile ispatlanmış daha önce aklınızdan bile geçmeyen bilgiler ikinci şahsı yalancı durumuna düşürebilir. Analistlerin verdiği sonuçlara göre insanların çoğu bilimsel olarak ispatlanmış olsa bile kendi aklının almadığı şeylere inanmamaktadır. Bu oran Türkiye’de diğer ülkelere nazaran daha fazladır. İnsanların bazı şeylere inanıp inanmamasının nedenini analistler okuldan kaynaklı olduğunu savunmaktadırlar. İşte 5 ilginç bilgi

Tüm hayatınız boyunca Dünya‘dan çok Ay‘ı gördünüz. Bu oran yüzeye bağlıdır. Ay’ın yüzeyini Dünya’ya kıyasla daha fazla gördünüz. Yani demek oluyor ki uzaktan da olsa Ay’ı Dünya’dan daha fazla gördünüz. Ay’ın yüzeyi yaklaşık 20 milyon metre karedir. Dünyayı en çok gezen gezginler bile Avrupa’nın her yerini her metrekaresini gezseler dahi sadece 10 milyon metre karesini görmüş olacaklar.

ilginç bilgiler ay

Sadece tek bir toz tanesi Dünya’nın ve atomun boyutlarının tam ortasında yer almaktadır.

ilginç bilgiler toz

Dünyanın en büyük canlısı olarak bilinen mavi balinalar günlük ortalama 3650 ağırlıklarında besin tüketimine ihtiyaç duyarlar. Yavrularını 3 ton olarak doğan Mavi Balinalar yavrularına günlük 90 kilo aldırmak zorundadırlar.

 ilginç bilgiler balina

Vücudumuzdaki bakteri sayılarının toplamı Dünya’daki insan toplululuğunun sayısından daha fazladır.

 ilginç bilgiler bakteri

Kleopatra Giza Piramitleri‘nin yapılışını ve yapılış tarihini kıyasladığımız zaman, insanlığın Ay’a iniş tarihinden daha yakın bir sürede yaşamıştır. Bunun nedeni yaşadığı yıllara dayanmaktadır. Giza Piramitleri ile Kleopatra arasında yaklaşık 2500 yıl olmasına rağmen Kleopatra ile Ay’a iniş tarihimiz arasında yaklaşık 2000 yıl vardır. Bu büyüleyici olay kesinlikle bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

ilginç bilgiler kleopatra

Dünya üzerinde pek çok ilginç canlı olayları ve birden fazla bilimselliği kanıtlanmış ispat bulunmaktadır. Sizlere sadece birkaç tanesini sıraladık.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here